Seamless İç Çamaşırı Nedir ? Dikişsiz Örgü Teknolojisi

seamless iç çamaşırı

seamless iç çamaşırı


Seamless iç çamaşırı , dikişsiz yuvarlak örgü makinesi ile üretilen üç boyutlu tek seferlik şekillendirme ile örülen ürünlere denmektedir dikişsiz iç çamaşırı da Türkçe ismidir. Seamless iç çamaşırı, tamamen dikişsiz iç çamaşırı demek değildir, giysinin gövdesinde azda olsa dikiş bulunmaktadır diğer kısımlarda dikiş yoktur.

Seamless iç çamaşırı, dikişsiz iç çamaşırı olarakda adlandırılabilir, genellikle külot, sütyen, vücut şekillendirici korseler, taytlar gibi dar spor kıyafetlerde kullanılır. Seamless kullanıcıları, rahatlığını ve elbiseler üzerinde iz olmamasından dolayı seamless iç çamaşırlarını tercih etmektedirler. Vücut hareketlerinde daha rahat ve esnek kullanım sağlamaktadır dikişsiz tekstil ürünleri.

Seamless İç Çamaşırı ve Sıradan İç Çamaşırı Arasındaki Fark Ne ?

1- Seamless İç Çamaşırı Üretim Süreci

Normal iç çamaşırlar çoğunlukla kesilmiş kumaşlardan dikilir, kumaş boyunca bol miktarda dikiş vardır.

Seamless iç çamaşırları, doğrudan Naylon iplik, Polyester iplik, Elastan iplik, Pamuk ipliği vb. Dahil olmak üzere iplik malzemelerinin bir kombinasyonundan yapılır. Bu iplikler, boylam ve enlem sırasına göre giysinin iç kısmında eşit bir şekilde örülür.

2- Seamless İç Çamaşırı Normal İç Çamaşırı Arasındaki Görünüm Farkı

Seamless iç çamaşırının birincil vücut kısımlarında ve bel bandı alt kısmında dikiş çizgileri ve iplik yoktur.

seamless iç çamaşırı

seamless iç çamaşırı

3- Özelleştirilmiş Desen

Normal iç çamaşırı yapmak için mevcut bir kumaşının tamamını satın almanız gerekebilir ve tüm desenler kumaş tedarikçisi tarafından kararlaştırılmıştır. Kendi özel logo öğelerinizde bile tasarım yeteneğinizi gösterme şansınız yok!

Seamless iç çamaşırları bu sorunu çoktan çözdü. Dikişsiz iç çamaşırlardaki deseni istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. En sevdiğiniz tasarımınızı üreticiye gönderebilirsiniz, onlar da örme sürecinde kumaşı istediğiniz gibi dokuyacaktır.

Bayan Sporcu Tayt 2281
Bayan Sporcu Tayt 2281

Seamless İç Çamaşırı Hakkındaki En Büyük Yanılgı

Seamless iç çamaşırları kesinlikle %100 dikişsiz değildir. İç çamaşırın ana gövdesi tek seferde ve dikişsiz olmasına rağmen, kasıkları, üst bacak bölgeleri, sütyen kayışlarının hepsinin dikilmesi gerekir.

Seamless iç çamaşırı üreticisi olarak Yunus Çamaşırları firmamız size üretim ve tasarım konusunda destek vermektedir. Ürünler hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Yunus Çamaşırları Seamless İç Çamaşırı Üreticisi

 

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.