Tayt Üretimi Form Time Seamless Tayt

tayt üretimi

tayt üretimi


Tayt üretimi sektöründeki artış her geçen gün hızla devam etmektedir. Kullanım alanlarının genişliği, kolay giyilebilir oluşu, her kesime hitap etmesi bakımından her geçen gün modelleri ve kullanımı hızla artmaktadır. Genellikle likra, naylon, polyester ya da pamuktan üretilen vücudu sıkı sıkı saran toparlayıcı özellikler gösteren dar pantolonlara tayt adı verilmektedir. Kullanımındaki artış sebebiyle üretiminde kullanılan malzemelerde her geçen gün artmakta ve değişmektedir. Bu nedenle kadife, süet, nubuk ya da deri gibi kumaşlardan da üretimi bulunmaktadır. Üretimindeki kumaş çeşitliliği sebebiyle 4 mevsim kullanılmaktadır. Mağazalarda bu özelliğinden dolayı sürekli olarak raflarda yer almaktadır. Özel malzemelerden üretilmiş çeşitleri de mevcuttur. Bu sebeple sadece kadınlara değil erkeklere de kullanım imkânı sunmaktadır. Tayt üretimi sektörü bu sebeple her geçen gün gelişmekte ve kendini yenilemektedir. Özellikle kış aylarında sıcağı muhafaza eden taytlar erkekler tarafından da kullanılmaktadır. Dalgıç ekiplerinin kullandığı özel giysilerde yine tayt formunda üretilmektedir.

Tayt Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde kullanım alanı oldukça geniş olduğundan geniş ürün yelpazesine sahiptir. Bu sebeple üretimi bol çeşitlilik göstermektedir.

Glitter Tayt

Disco tayt adı ile de bilinen bu tayt çeşidi parlak ve ışıltılı bir yapıya sahiptir. Üretiminde neon renkler yani canlı renkler kullanılmaktadır. Spor yaparken ya da gündelik hayatta sık sık kullanılır. Spor yaparken kullanımı sebebiyle esnek özellikte maddelerden üretilmektedir ve yırtılma gibi olaylara karşı dayanıklı kumaşlardan üretilmektedir. Bu modeldeki taytlar tayt üretimi sektöründe geniş yer tutmaktadır çünkü sade bir tişört ya da bluzla spor bir şıklık kattığından tercih sebebidir. Ayrıca toparlayıcı etkiye de sahiptir.

Toparlayıcı Tayt

Tayt üretim sektörünün en eski ve en çok üretilen çeşidi bu çeşittir. Kalçaları olduğundan daha dik ve yuvarlak göstermekte ve bacakları olduğundan daha ince gösterdiğinden dolayı bayanlar tarafından çok yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Elbiselerin altınq giyilmekte ya da spor yaparken kullanılmaktadır.

Sıkıştırma Tayt

Bu taytlar genel olarak sağlık sektörü için üretilmekte ve varis hastaları tarafından kullanılmaktadır. Hamile kadınlarda varis riski fazla olduğundan doktorlar tarafından sık sık tavsiye edilmektedir. Varis oluşumuna karşı önleyici etkiye sahip olduğu tıbbi olarak kanıtlanmıştır. Tayt üretimi anlaşılacağı üzere sadece spor ya da giyim değil insan sağlığı içinde son derece gereklidir.

Termal Tayt

Kadın ve erkekler tarafından kullanılan bu tayt çeşidi kış soğuklarına karşı bacakları korumaktadır. Genellikle pantolonların ya da elbiselerin altına giyilir. Isıyı hapseden özel kumaşı sayesinde vücut ısısında düşüş meydana gelmez. Yine özellikle romatizmalı hastalıklar çeken ve diz ya da bacak ağrısı çeken insanlar tarafından sağlığını korumak amacıyla sık sık kullanılmaktadır.

Poliamid Tayt

Tayt üretimindeki en ucuz ve en basit üretilen tayt çeşididir. Günlük hayatta çok fazla kullanılır. Fiyatındaki ucuzluk sebebiyle. Diğer tayt kumaşlarının içerisinde en dayanıksız, en çabuk yırtılan ve bozulan çeşittir.

Selülit Giderici Tayt

Bayanların en büyük sağlık sorunlarından biri olan selüliti önlemek ve gidermek amacıyla bu tayt üretimi yapılmaktadır.

Su Geçirmez Tayt

Bu tayt çeşidi suyu içeri geçirmeyerek bacakların ıslanmamasını sağlamaktadır. Yüzerken ya da dalış yaparken kullanılmaktadır. Ayrıca yağmurlu havalarda bisiklet kullanırken sık sık kullanılmaktadır. Hem erkekler hem de bayanlar tarafından kullanıma uygun olan tayt çeşitleri arasında yer almaktadır.

Tayt Üretiminin Geldiği Nokta

Tayt sektörü sunduğu geniş ürün çeşitliliği sayesinde sürekli gelişmeye ve değişmeye devam etmektedir. Isıya ve suya karşı dirençli kumaşlardan üretimi sektöre çok başka bir boyut kazandırmıştır. Sağlık sektöründe sağladığı faydalar sayesinde de taytlara bakış açısında değişmelere sebep olmuş kadın erkek kullanımının önünün açmıştır. Bu nedenle hayatımızda vazgeçilmez bir yere sahip olmuştur.

Firmamız pek çok tayt türünü bünyesinde barındırmaktadır. Birbirinden farklı kumaşlarla her alana uygun tayt üretimi gerçekleştirilmektedir. Toptan tayt siparişi vermek ya da daha önceki çalışmalarımız hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

2021 Yılı Seamless Tayt Modelleri

2021 yılında üretmiş olduğumuz tayt modellerini incelemek için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Seamless tayt modelleri için tıklayın.

Yorum yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.